Biblioteka Publiczna w Kłodawie

Aktualności

Biblioteka Publiczna w Kłodawie pozyskała kwotę 6461 zł z której zrealizowano zakup nowości wydawniczych dofinansowanych ze środków finansowych "Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025".

Artykuły

Żołnierze Wyklęci

1 marca 2024 roku będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uchwałę w tej sprawie podjął Sejm RP 3 lutego 2011 roku.

Żołnierze Wyklęci, niezłomni patrioci po zakończeniu II wojny światowej kontynuowali walkę o niepodległość Polski w obliczu komunistycznego reżimu.

Dzisiaj nie możemy zapominać o Żołnierzach Wyklętych, niezłomnych bohaterach, którzy po II wojnie światowej kontynuowali walkę o niepodległość Polski. Niezłomni to ludzie gotowi poświęcić życie dla takich wartości, jak wolność i niepodległość. Ich heroizm i determinacja są świadectwem nie tylko odwagi, ale także poświęceniem dla dobra wspólnego.

28 lutego 2024
Adam Maćkowiak
Czytaj więcej o: Żołnierze Wyklęci

Wznowienie działalności biblioteki

29 grudnia 2023

Konkurs recytatorski

Przejdź do - Konkurs recytatorski

Rok 2023  Biblioteka Publiczna w Kłodawie obchodzi jako Rok Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji  odbył się międzygminny konkurs recytatorski poświęcony twórczości polskiej noblistki. Udział w konkursie wzięły szkoły z terenu gminy Kłodawa i gminy Chodów. Komisja w składzie: Robert Banasiak, Katarzyna Klimańska, Elżbieta Stępień wyłoniła z grona 14 uczestników, troje laureatów i wyróżniło trzy uczestniczki. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Grabowska z SP w Górkach,  drugie miejsce przypadło Agacie Michalak z SPSK w Wólce Czepowej,  trzecie miejsce zdobył Filip Witczak z SP Nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie. Wyróżnienia trafiły do Karoliny Bolewskiej – SP Górki oraz Michaliny Michalak i Weroniki Pacyny reprezentujących SP Nr 1. Przewodniczący komisji p. Robert Banasiak zaprezentował w aktorski sposób recytację dwóch różnych emocjonalnie wierszy Patronki dzisiejszego dnia, wzbudzając zachwyt młodych wykonawców jak i dorosłej publiczności. Udzielił także wskazówek młodym artystom. My ze swej strony gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!!!

18 maja 2023
Barbara Maćkowiak

Tydzień Bibliotek

Przejdź do - Tydzień Bibliotek
W dniach 8 do 15 maja swoje święto obchodzą bibliotekarze i wszyscy fani czytania, właśnie w tym czasie odbywa się Tydzień Bibliotek. Z tej okazji, naszą bibliotekę odwiedziły dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Kłodawie, które złożyły pracownikom biblioteki życzenia wytrwałości, wiernych czytelników, nieustających sukcesów i pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym. Panie Bibliotekarki zaprezentowały dzieciom nową serie książek znajdujących się w naszym księgozbiorze: „Akademia mądrego dziecka”, „Przygody z nauką”, „Cukier”.
Wspólnie z dziećmi dokonały kilku doświadczeń z cukrem:
• Spraw, żeby cukier zniknął w wodzie
• Skurcz kawałki owoców
• Spraw, aby cukier podskakiwał
• Zmuś olej do tańca
Przeprowadziły także quiz na temat cukru. Dzieci wypisywały pożyteczne oraz szkodliwe jego działanie i czytały różne ciekawostki.
11 maja 2023
Adam Maćkowiak

Rozdanie nagród

Przejdź do - Rozdanie nagród

Rozdanie nagród.  

Lista nagrodzonych prac w konkursie plastycznym „Dziadkowie” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Kłodawie.

W kategorii Przedszkole i klasa”0”

Pierwsze miejsce dla Anny Maćczak -gr. III z Przedszkola Nr 1 w Kłodawie drugie miejsce dla Natalii Kaczorowskiej z kl. „0” Przedszkole Nr 1 w Kłodawie, dwa III miejsca ex aequo dla Ludwika Mili z kl. „0” z SP w Bierzwiennej Długiej i Roksany Ostróżka z kl. „0” – SPSK w Wólce Czepowej. Wyróżnienie przypadło Jakubowi Sędziakowi z Przedszkola Nr 1 w Kłodawie.

Nagrodzeni w kategorii klasy 1 -3

I miejsce – Alicja Kolasinska – kl. III SP w Lubońku

II miejsce – Paulina Perkowska – kl. II SP w Bierzwiennej Długiej

III miejsce ex aequo dla Leny Duszyńskiej z kl. I SP w Bierzwiennej Długiej i Miłosza Szymańskiego z kl. II SP Nr 2 w Kłodawie.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

23 stycznia 2023
Adam Maćkowiak